Projectteam

Wetenschappelijke adviseurs (en auteurs)

  • Remco Raben - Universiteit Utrecht, tevens bijzonder hoogleraar Koloniale en postkoloniale literatuur- en cultuurgeschiedenis aan de Faculteit der Geesteswetenschappen van de Universiteit van Amsterdam (UvA)
  • Karwan Fatah-Black - Universiteit Leiden, Instituut voor Geschiedenis

Projectadviseurs, -ondersteuning

Stagiairs

  • Dennis den Hartog - Universiteit Utrecht
  • Emmalien Meijer - Universiteit Utrecht
  • Luuk Minnaar - Universiteit Utrecht
  • Roderik Oosterholt - Universiteit Utrecht
  • Alwyn Voogd - Universiteit Utrecht
  • Thijs Borgers - Universiteit Leiden
  • Joaniek Vreeswijk - Universiteit Utrecht
  • Lorraine Bouman - Universiteit Utrecht
  • Merina Daudeij - Universiteit Utrecht

Redactieteam

  • Michael Brem​mers, Zwolle
  • Thijs Borgers, Utrecht
  • Dick Rozing, Amersfoort
  • Ingeborg van Buiten, Lemmer
  • Wendy van Houten, Breda
  • Laura Jorritsma, Almere
  • Wouter Marissen, Amsterdam
  • Eva Noort, Groningen
  • Ellen Richter, Zoetermeer
  • Annemarie Smits, Leersum
  • Elisabeth Weers-Pennekamp, Kampen
  • Rebecca van Vuure, Amsterdam

Deelnemende organisaties per gemeente

Gemeenten

Auteur m.m.v. gemeente, gemeente of provinciaal archief,  historische vereniging en andere instanties

Almelo

Harry Koop en Alwyn Voogd
Gemeente Almelo, Sector Stad en Economie
Historische Kring Stad & Ambt Almelo
Stadsmuseum Almelo
Ten Cate BV

Almere

Miel Groten
Gemeente Almere, Straatnaamcommissie
Stadsarchief Almere
Provincie Flevoland, Afdeling Ruimte en Economie

Alphen aan den Rijn

Henk Jan Habermehl
Gemeente Alphen aan den Rijn, Afdeling Ruimte
Historisch Streekarchief van Alphen aan den Rijn
Historische Vereniging Alphen aan den Rijn

Amersfoort

Dick Rozing
Gemeente Amersfoort, Bureau Monumentenzorg
Archief Eemland
Oudheidkundige Vereniging Flehite Amersfoort

Amsterdam

Tondra, Ton Heijdra
Gemeente Amsterdam, Afdeling Monumenten en Archeologie
Stadsarchief Amsterdam
Indische school

Apeldoorn

Frederik Erens
Gemeente Apeldoorn, Eenheid Ruimtelijke Leefomgeving
Gemeente Apeldoorn, CODA Archief
Stichting Indisch Erfgoed

Arnhem

Kees Crone en Eva Noort
Gemeente Arnhem, Afdeling Ruimte - cluster Beleid en Regie
Gelders Archief
Historisch Genootschap Prodesse Conamur

Baarn Dick Rozing
Gemeente Baarn, afdeling Monumentenzorg
Historische Kring 'Baerne'
Stichting Tussen Vecht en Eem
Barneveld

Gerjan Crebolder
Gemeente Barneveld, Afdeling Leefomgeving
Gemeentearchief Barneveld
Oudheidkundige en Historische Vereniging 'Oud Barneveld'

Bergen op Zoom (verdwenen) 

Thijs Borgers
Gemeente Bergen op Zoom, Afdeling Stedelijke Ontwikkeling
Geschiedkundige kring Bergen op Zoom
Ramon Verger

Beverwijk

Victorien Koningsberger
Gemeente Beverwijk, Afdeling Ruimte, team Vergunningen
Noordhollands Archief

Breda

Gerard Otten
Gemeente Breda, Directie Ontwikkeling, Afdeling Ruimte, Team Erfgoed
Stadsarchief Breda
De Geschied- en Oudheidkundige Kring van stad en lande Breda 'De Oranjeboom'

Capelle aan den IJssel

Sylvia Pessireron en Joaniek Vreeswijk
Gemeente Capelle aan den IJssel, Afdeling Stadsontwikkeling
Historische Vereniging Capelle aan den IJssel
Wijkraad Molukkenbuurt
Nationaal Archief, Algemeen Nederlands Fotobureau

Delft

Gertjan van der Harst werkzaam bij Gemeente Delft, Afdeling Monumentenzorg
Gemeente Delft, Archief Delft
Historische Vereniging Delfia Batavorum

Den Haag

Andrea A. Kroon
Bob Feenstra (beeld)
Gemeente Den Haag, Afdeling Monumentenzorg en Welstand, Elise Mutter
Haags Gemeentearchief
Haags Historisch Museum

Den Helder

Rens Schendelaar
Gemeente Den Helder, Afdeling Ruimte en Economie
Helderse Historische Vereniging

Diemen

Emmalien Meijer
Gemeente Diemen, Afdeling Vergunningen
Historische Kring Diemen
Archief Diemer Nieuws

Doetinchem

Joeri Tolboom
Gemeente Doetinchem, Afdeling Ruimte
Erfgoed Centrum Achterhoek en Liemers (ECAL)
Historische Vereniging Deutekom

Dordrecht

Jan de Heus
Gemeente Dordrecht, Afdeling Communicatie
Gemeente Dordrecht, Vakteam Erfgoed
Regionaal Archief Dordrecht
Historische Vereniging Oud-Dordrecht

Ede

Kees van Lohuizen en Dick Rozing
Gemeente Ede, Afdeling BIM
Gemeente Ede, Archief
Vereniging Oud-Ede

Eindhoven

Tim van den Eijnden
Gemeente Eindhoven, Sector Ruimtelijke Expertise
Regionaal Historisch Centrum Eindhoven
Stichting Eindhoven in Beeld

Enschede

Ab Gellekink
Joop Sybrandi (beeld)
Gemeente Enschede, DF-OR-BV
Stadsarchief Enschede
Stichting Historische Sociëteit Enschede-Lonneker

Gorinchem
(verdwenen buurt)

Aron de Vries werkzaam bij het Regionaal Archief Gorinchem

Groningen

Michael Bremmers
Gemeente Groningen, Afdeling Stadsontwikkeling
Groninger Archieven

Haarlem

Lisette Breedveld
Gemeente Haarlem, Afdeling Omgevingsbeleid, Team Erfgoed
Noord-Hollands Archief

Heemstede

Marc de Bruijn, lid van Historische Vereniging Heemstede-Bennebroek
Gemeente Heemstede, Afdeling Welzijnszaken
Noord-Hollands Archief

Heerenveen

Michael Bremmers
Gemeente Heerenveen, Afdeling Vergunningen
Heerenveen-Midden

Hengelo

Ab Gellekink en Alwyn Voogd
Gemeentearchief Hengelo
Museum Hengelo
Stichting Behoud Erfgoed Stork Hengelo

Hilversum

Annette Koenders werkzaam bij Gemeente Hilversum, afdeling Monumentenzorg
Streekarchief Gooi en Vechtstreek

Hoorn (Zwaag)

Ben Kalb en Thijs Borgers
Gemeente Hoorn, Bureau Erfgoed - Monumentenzorg
Stichting Historisch Zwaag

Huizen

Gerda Razoux-Schultz-Thomas
Gemeente Huizen, Afdeling Omgeving
Gemeentearchief Gooise Meren en Huizen
Historische Kring Huizen
Stichting 60 Jaar Molukkers Huizen

Landgraaf

Jo Schiffelers
Gemeente Landgraaf, Afdeling ROG
Gemeentearchief Landgraaf
Heemkunde Landgraaf (OCGL)

Leeuwarden

Loes de Vries i.s.m. Dienst Stadsontwikkeling, Gemeente Leeuwarden
Gemeente Leeuwarden, Afdeling Erfgoed
Historisch Centrum Leeuwarden (HCL)

Leiden

Cor Smit, lid van Historische Vereniging Oud Leiden
Erfgoed Leiden en Omstreken (ELO)
Bibliotheek Universiteit Leiden

Lelystad

Dam Backers en Dennis den Hartog
Gemeente Lelystad, Geo-Informatie
Nieuw Land Erfgoedcentrum
Bataviawerf
Aviodrome, collectiebeheer
Nico Mulder (expert vliegtoestellen)

Maastricht Chris Meys
Gemeente Maastricht, Afdeling Cultureel Erfgoed
Regionaal Historisch Centrum Limburg
Kring Maastricht (LGOG)

Meppel

Dennis den Hartog
Gemeente Meppel, Fysiek Domein
Gemeentearchief Meppel
Stichting Oud Meppel / Historisch Centrum Meppel

Mill en Sint Hubert

Miriam Bremmers
Gemeente Mill en Sint Hubert, Erfgoed
Heemkundevereniging Myllesheem

Moengo en Lelydorp (Suriname) Marius Atmoredjo

Nijmegen

Esther Berendsen, Rob Comans, Pieke Hooghoff, Peet Theeuwen, Leonie Valckx en Jan de Winter (leden van HistorieRijk Nijmegen)
Gemeente Nijmegen, Afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling
Regionaal Archief Nijmegen
Stichting Noviomagus

Noordwijk

Leon Guijt, voorzitter van Genootschap Oud-Noordwijk en Koen Marijt
Gemeente Noordwijk, Kunst en Cultuur
Museum Noordwijk
Genootschap Oud-Noordwijk
Bibliotheek Universiteit Leiden

Oegstgeest Prudent Staal lid van Vereniging Oud-Oegstgeest
Gemeente Oegstgeest, Monumentenzorg en Cultuur
Gemeente Oegstgeest, Afdeling BBO
Vereniging Oud-Oegstgeest

Purmerend

Thijs Borgers
Gemeente Purmerend, Stadsbeheer Advies en Techniek
Waterlands Archief
Weidevenner

Rijswijk

Hans van der Neut lid van Historische Vereniging Rijswijk
Gemeente Rijswijk, Stedebouw, Ruimtelijke Ordening en Wonen
Museum Rijswijk
Historische Vereniging Rijswijk

Roermond

Willem Cartigny
Gemeente Roermond, Afdeling Plannen en Projecten
Gemeente Roermond, Archief
Stichting Rura

Rotterdam Rens Bleijenberg
Gemeente Rotterdam, Bureau Monumenten en Cultuurhistorie
Gemeente Rotterdam, Stadsarchief
Historisch Genootschap Roterodanum

‘s-Hertogenbosch

Ed Hupkens
Gemeente 's-Hertogenbosch, Team Ontwikkeling & Advies, Afd. Erfgoed
Stadsarchief 's-Hertogenbosch
Kring Vrienden Den Bosch

Sittard-Geleen Dennis den Hartog
Gemeente Sittard-Geleen, Afdeling Monumenten
Archief De Domijnen
Heemkundige Vereniging Geleen

Tilburg

Petra Robben werkzaam bij het Stadsmuseum Tilburg
Gemeente Tilburg, Afdeling Monumenten en Erfgoed
Regionaal Archief Tilburg
Heemkundekring Tilborch

Urk

Dennis den Hartog
Gemeente Urk, Afdeling Bouw- en Woningtoezicht
Museum het Oude Raadshuis

Utrecht Bettina van Santen werkzaam bij Gemeente Utrecht, Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling
Het Utrechts Archief
Lombox.nl

Velsen Victorien Koningsberger
Gemeente Velsen, Werkeenheid Vergunningen, afd. Monumenten
Noord-Hollands Archief

Vlaardingen Wout den Breems 
Gemeente Vlaardingen, Afdeling Monumentenzorg
Stadsarchief Vlaardingen
Historische Vereniging Vlaardingen
Museum Vlaardingen

Vlissingen Gerard van der Hoeven
Gemeente Vlissingen, Directie Ruimte en Samenleving
Gemeente Vlissingen, Archief
Museum Scheldewerf
KRL-Erfgoed Centrum

Vught

Sylvia Pessireron en Joaniek Vreeswijk
Gemeente Vught, Afdeling Openbare Ruimte
Stichting Moluks Historisch Museum
Nationaal Monument Kamp Vught

Wageningen Miel Groten
Gemeente Wageningen, Cultuurhistorie en Monumenten
Gemeentearchief Wageningen
Historische Vereniging Oud-Wageningen

Winterswijk Sjoerd van der Werf
Gemeente Winterswijk, Monumentenzorg
Historisch Informatiepunt Winterswijk

Wierden Sylvia Pessireron
Paul Salakory
Gemeente Wierden, Afdeling Beleid

Zaanstad (Wormerveer) Joost van den Ham werkzaam bij Gemeente Wormerveer
Sander Wegereef, Gemeentearchief Zaanstad
Historische Vereniging Wormerveer

Zeist Jan Peter van 't Sant en Hans Molenaar leden van het Zeister Historisch Genootschap
Gemeente Zeist, Cultuurhistorie
Gemeente Zeist, Archief
Zeister Hist. Genootschap

Zwijndrecht Jan de Heus lid van Historische Vereniging Oud-Dordrecht
Gemeente Zwijndrecht, Ruimtelijke Ontwikkeling
Gemeente Zwijndrecht, Afdeling Erfgoed
Historische Vereniging Zwijndrecht

Zwolle Kay-Leigh de Weerdt
Gemeente Zwolle, Monumentenzorg
Historisch Centrum Overijssel
Zwolse Historische Vereniging
Buurtcentrum Vlasakker